Uroczystość Trójcy Przenajświętszej,
22 maja 2016 r.

O Panu Bogu może tylko On sam powiedzieć prawdę. Słuchaj!
On sam dopowie, wyjaśni, uzupełni. On sam się przedstawi Tobie
.

1. Dzisiaj, na Mszy Świętej  o 11.30, będzie Rocznica I Komunii św.

2. Dzisiaj o 16.00 będą zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas II gimnazjum.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o 17.00 będzie spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży, która 26 czerwca przyjmie sakrament bierzmowania.

4. Najbliższy czwartek 26 maja to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza Święta w kościele będzie o 9.00. A o 11.00 będzie Msza Święta przy ołtarzu polowym. Po tej Mszy Świętej będzie procesja do czterech ołtarzy. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Zapraszamy: ministrantów, bielanki, dzieci rocznicowe w strojach komunijnych, panów ze służby porządkowej i służby liturgicznej, panów strażaków, orkiestrę. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
  - ołtarz I (przy strażnicy) przygotowują strażacy,
  - ołtarz II (przy kapliczce na górce) przygotowuje Akcja Katolicka,
  - ołtarz III (przy krzyżu) przygotowuje młodzież,
  - ołtarz IV (przy ołtarzu polowym) przygotowują rodzice dzieci rocznicowych.
Od Bożego Ciała przez osiem dni będziemy przeżywać Oktawę. Zapraszamy codziennie całą asystę na 18.00 na Mszę Świętą, nabożeństwo majowe i procesję wokół kościoła.

5. W środę 25 maja o 19.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z III klasy gimnazjum, aby przygotować ołtarz na Boże Ciało.

6. W sobotę 28 maja o 11.00 będzie spotkanie JE Ks. Bp. Piotra Jareckiego z zespołami Caritas z dekanatu mogielnickiego i grójeckiego. Proszę o ciasto na to spotkanie w sobotę na godz. 9.00 do sali Jana Pawła II.

7. W sobotę 28 maja jest 35 rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Będziemy modlić się o Jego beatyfikację.