Niedziela Dobrego Pasterza,
26 kwietnia 2015 r.

Kościół i świat bardzo potrzebują - zarówno świętych księży, jak i świętych małżonków.

List kleryków WMSD na czas modlitwy
o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o 17.00 będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2. W najbliższy piątek 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o 17.00. Nabożeństwa majowe przy kapliczkach na wioskach można zgłaszać dopiero po Misjach Świętych.

3. 1 maja w piątek można spożywać pokarmy mięsne na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski.

4. W piątek mimo przypadającego I Piątku miesiąca nie będziemy odwiedzać chorych. Uczynimy to w czasie Misji. Spowiedź będzie również w czasie Misji - w środę. W I Piątek ofiarujemy Komunię Świętą.

5. W najbliższą niedzielę 3 maja rozpoczyna się druga tura nauk przedmałżeńskich. Spotkania będą się odbywać w każdą niedzielę o 18.00 w domu katechetycznym przy parafii św. Mikołaja w Grójcu.

6. W najbliższą niedzielę 3 maja nie ma procesji po Mszy Świętej o 11.30 mimo przypadającej I Niedzieli miesiąca.

7. W dniach 21-23 sierpnia 2015 r. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Gniezna i okolic. Koszt wyjazdu wynosi 290 zł. Zapisy z zaliczką 100 zł przyjmowane są przy stoliku Akcji Katolickiej.

8. W sobotę 2 maja rozpoczynamy o 19.00 Misje Święte.