XXII Niedziela Zwykła, 31 sierpnia 2014 r.

Człowiek, który odważył się pójść za Jezusem, zakłada od początku określone ryzyko.
Jest odważny zaufaniem do Boga. Apostoł jest zawsze człowiekiem ryzyka i lęku,
który nauczył się zwyciężać
.

1. Dziękuję za kwiaty do kościoła wczorajszym nowożeńcom Karolinie Kandalskiej i Pawłowi Mokosa.

2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej alumna V roku Seminarium Duchownego w Warszawie ks Piotra Powałkę. Będzie odbywał akolicką praktykę duszpasterską do 22 września br.

3. Jutro 1 września o 8.00 będzie Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci obydwu szkół, rodziców i nauczycieli.

4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w piątek 5 września od 16.30.

5. 5 września jest I piątek miesiąca. Od 9.00 odwiedzamy chorych. Spowiedź w kościele będzie od 16.30.

6. W najbliższą sobotę 6 września w naszym Sanktuarium odbędzie się od 10.00 do 15.00 Rejonowe Spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy parafialne Koła Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę 7 września z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o 11.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę.

8. W przyszłą niedzielę 7 września zapraszamy wszystkich, jak co roku, do udziału w Dożynkach Powiatowych. O 14.00 Mszę Świętą odprawi J. E. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

szczegółowy program

9. Jutro, w poniedziałek 1 września, o 17.00 będą zapisy młodzieży z III klas gimnazjum na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

10. Także jutro 1 września o 18.00 będzie spotkanie młodzieży z I klasy szkoły średniej, już przygotowującej się do bierzmowania.

11. Dziś po każdej Mszy Świętej jest zbiórka do puszek dla cierpiących chrześcijan w Iraku jako "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".

12. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Krakowa i okolic w dniach 13 i 14 września, proszone są o potwierdzenie uczestnictwa i dokonanie wpłaty 200 zł przy stoliku Akcji Katolickiej.