XXVI Niedziela Zwykła, 28 września 2014 r.

Nawet najlepsze dziecko ma czas zapomnienia. codziennie człowiek gdzieś się zagubi i zaplącze.
Zaczyna się czas opamiętania. Bóg przywołuje mnie do pełniejszej miłości
.

1.
Dziękuję za kwiaty do kościoła wczorajszym nowożeńcom Justynie Dmowskiej i Łukaszowi Szatkowskiemu.

2. Dzisiaj jest dzień modlitw w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego "wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji".

Modlitwa do Świętej Rodziny w intencji Synodu

3. Od środy 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie po Mszy Świętej o 17.00, a w niedziele przed Mszą Świętą, tzn. o 15.30. W soboty o 17.00 różaniec będzie połączony z nabożeństwem do Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy, za odmówienie której można zyskać odpust.

4. Od 1 października Msza Święta popołudniowa w niedziele będzie odprawiana o 16.00, a w dni powszednie o 16.30 i 17.00.

5. W najbliższy piątek 3 października z racji I piątku miesiąca od 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź w kościele będzie od 15.30.

6. W przyszłą niedzielę 5 października przypada niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy Świętej o 11.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

7. W przyszłą niedzielę 5 października zapraszamy na Mszę Świętą o 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy Świętej będzie spotkanie z rodzicami.

8. W zakrystii jest do odebrania pierwszy zestaw pytań w ramach Biblijnej Akademii Najmłodszych. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii w następną niedzielę.

9. W I piątek miesiąca dzieci za uczestniczenie we Mszy Świętej i spowiedzi pierwszopiątkowej otrzymują naklejki w zakrystii.

10. W związku z rozpoczęciem nabożeństw różańcowych ogłaszamy konkursy:

- na wykonanie różańca z różnych materiałów,

- aktywnego uczestnika modlitwy różańcowej (dzieci będą otrzymywały puzzle,
            które po złożeniu utworzą obrazek).

11. Można już zgłaszać wypominki roczne i jednorazowe.