Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła, 31 sierpnia 2014 r.

Człowiek, który odważył się pójść za Jezusem, zakłada od początku określone ryzyko.
Jest odważny zaufaniem do Boga. Apostoł jest zawsze człowiekiem ryzyka i lęku,
który nauczył się zwyciężać
.
  
1. Dziękuję za kwiaty do kościoła wczorajszym nowożeńcom Karolinie Kandalskiej i Pawłowi Mokosa.

2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej alumna V roku Seminarium Duchownego w Warszawie ks Piotra Powałkę. Będzie odbywał akolicką praktykę duszpasterską do 22 września br.

3. Jutro 1 września o 8.00 będzie Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci obydwu szkół, rodziców i nauczycieli.

4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w piątek 5 września od 16.30.

5. 5 września jest I piątek miesiąca. Od 9.00 odwiedzamy chorych. Spowiedź w kościele będzie od 16.30.

6. W najbliższą sobotę 6 września w naszym Sanktuarium odbędzie się od 10.00 do 15.00 Rejonowe Spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy parafialne Koła Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę 7 września z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o 11.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę.

8. W przyszłą niedzielę 7 września zapraszamy wszystkich, jak co roku, do udziału w Dożynkach Powiatowych. O 14.00 Mszę Świętą odprawi J. E. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

szczegółowy program

9. Jutro, w poniedziałek 1 września, o 17.00 będą zapisy młodzieży z III klas gimnazjum na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

10. Także jutro 1 września o 18.00 będzie spotkanie młodzieży z I klasy szkoły średniej, już przygotowującej się do bierzmowania.

11. Dziś po każdej Mszy Świętej jest zbiórka do puszek dla cierpiących chrześcijan w Iraku jako "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".

12. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Krakowa i okolic w dniach 13 i 14 września, proszone są o potwierdzenie uczestnictwa i dokonanie wpłaty 200 zł przy stoliku Akcji Katolickiej.

Dodatkowe informacje